Bojana Kostić, poznatija kao Taste of Fashion, retko pristaje na površne narative o influenserima. Diplomirana modna dizajnerka koja je iz lične potrebe za izražavanjem pokrenula blog, a potom i YouTube kanal, izgradila je prepoznatljiv identitet u digitalnom prostoru – onaj koji se ne svodi samo na estetiku, već i na autentičnost. Sa više od 90 hiljada pratilaca na Instagramu i publikom koja prati svaki njen beauty savet, vlog i iskrenu refleksiju o svakodnevici, Bojana gradi odnos oslobođen nametnutih pravila industrije.
U razgovoru oktriva da je osoba koja veruje u snagu empatije i intuicije, koja mir pronalazi u tišini i potpunoj prisutnosti, a slobodu u življenju sopstvene istine – bez potrebe za objašnjenjima. Njene reči otkrivaju jednostavnost života iza kamere: odlazak na pijacu u iscepanoj trenerci, kuvanje zbog samog procesa, noćni rad i ideje koje se rađaju dok grad spava. Ona je stvaralac koji razume da ni sreća ni mir nisu konstanta, već dragoceni trenuci koje treba sačuvati što je duže moguće. Upravo ta svesnost, prožeta iskrenom neposrednošću, čini je posebnom i prepoznatljivom na sceni.
1. Zašto je dobro biti „ja“?
Jer imam dve supermoći. Naglašenu empatiju i dobru intuiciju. I zato što sam jedno “zašto” koje nikada ne prestaje da traga za “zato”.
2. Kakvu kafu piješ?
Kafe na sto načina su moj stopostotni dnevni užitak. Omiljena turska, sa malo mleka i još manje šećera.
3. Kako pronalaziš i čuvaš mir?
U potrazi sam za mirom preko deceniju, dostigla sam neki nivo svesnosti u kome sada znam da mir kao i sreća nisu konstanta, već trenuci. U trenucima kada ih ulovim pokušavam što duže da ih održim, uvek tišinom i prisutnošću.
4. Šta je za tebe sloboda?
Živeti svoju istinu iz perspektive vlastitih naočara i obuće, bez potrebe da ikome objašnjavate koji broj nosite (ne pričam o obući).
5. Šta bi volela da ljudi znaju o tebi?
Da živim potpuno normalno i rasterećeno uticaja sopstvenog posla. Idem u prodavnicu i na pijacu u iscepanoj trenerci, dočekujem kurira ispred zgrade u pidžami, kosim, krečim, perem, valjam se u blatu i kiši sa detetom i 90% svog vremena ne nosim šminku, čarape i brus. Vozim se, kada god imam priliku, pre autobusom nego kolima i svuda gde mogu pre biram da idem peške. Nikada mi nije hladno, čak ni zimi, uvek se oblačim lagano i ne volim leto. Konstatno kuvam, ali zato što me više zadovoljava proces nastajanja hrane nego samo jelo. U toku noći se rode sve moje ideje i tada najviše i radim.
6. Koja je poslednja knjiga koju si pročitala?
“Blank” Feđa Štukan.
7. Koju pesmu biraš na karaokama?
Za karaoke uvek imam samo 3 opcije. Sve od Zdravka Čolića, Dina Merlina i EX YU.
8. U kom gradu bi volela sada da šetaš?
U Veneciji. Ne samo sada i da šetam, nego uvek i da živim.
9. U Beogradu…
U Beogradu je gužva, trenutno vruće i ne radi par bitnih semafora. Ali, kada padne noć, Beograd ti brzo pokaže zašto nikada ne spava.
10. Pitanje koje bi postavila sama sebi?
Devojko, zašto se samo ne pustiš i prepustiš?