Filip Ćustić je špansko-hrvatski multidisciplinarni umetnik poznat po istraživanju veze između tehnologije, identiteta i savremene vizuelne kulture. Njegova umetnost se često bavi uticajem digitalnih tehnologija na ljudsku svest i identitet, spajajući teme veštačke inteligencije, konzumerizma i duhovnosti. Ćustićevi radovi preispituju granice između čovečanstva i tehnologije, koristeći digitalne alate i urbane pejzaže kako bi reflektovali ljudsko iskustvo.
Jedna od njegovih najpoznatijih izložbi, Human Product, održana u Parco muzeju u Tokiju, kritikuje konzumerizam, poredeći ljudsko telo sa ambalažom proizvoda. U ovom performansu, Ćustić koristi svoju sliku kao kolekcionarski predmet, osvrćući se na to kako društvene mreže ljude pretvaraju u proizvode Takođe je značajan njegov rad u modnom svetu, gde je sarađivao sa brendovima poput Guccija ili pak u muzičkoj industriji. Naime, Filip Ćustić dizajnirao je Rosalijim omot albuma El mal querer za koji osvojio Latin Grammy nagradu za vizuelni identitet. Njegovi radovi spajaju virtuelne i stvarne elemente, osvrćući se na sadašnjost, ali i na to kako tehnologija oblikuje budućnost.
U Moco Museumu u Londonu, koji je poznat po modernoj i savremenoj umetnosti, sa radovima umetnika poput Basquiata, Kusame, Banksyja i Warhola, Filip Ćustić kreirao je jedinstveni performans koji je ispratila i Marina Abramović. Njegova umetnost ispitivala je granice između fizičkog i digitalnog sveta, stvarajući provokativne vizualne prizore. Moco Museum je poznat po interaktivnim iskustvima, a stil Filipa Ćustića se savršeno uklapa u ovu atmosferu digitalne inovacije i refleksije o budućnosti umetnosti.